جاهای دیدنی ارمنستان

0

ارمنستان، همسایه شمالی ایران یکی از مقصدهای خارجی پرطرفدار ایرانیان است. تاریخ پر پیچ و خم ارمنستان یادگاری‌های زیادی از دوره‌های مختلف دارد که گردشگران را راهی این کشور می‌کند. در میان جاهای دیدنی ارمنستان بیشتر کلیسا و صومعه‌های تاریخی را می‌بینید. البته جاذبه‌های تاریخی ارمنستان تنها جاهای دیدنی این کشور نیستند، ارمنستان سرزمین دریاچه‌ها هم هست که جاذبه‌های طبیعی این کشور در کنار جاهای تاریخی آن را یک کشور توریست‌پسند کرده است در ادامه با تور فارسی همراه شوید

ایروان از جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

پایتخت ارمنستان بهترین مکان برای شروع سفر در ارمنستان است این شهر از شهرهای تاریخی در ارمنستان است. بازار ورنیزج فلا که در آخر هفته ها دایر است را سر بزنید ، از دیدن آن پشیمان نخواهید شد همچنین قدم زدن در گلوگاه هرزدان نیز بسیار توصیه می شود.

چیزهایی که ارمنستان برای تورییست های خود میتواند به همراه داشته باشد ، در ایران به حد انفجار میرسد. این شهر همچنین به نان شهر کافه ها شناخته می شود.

 

جاهای دیدنی ارمنستان و اقامتگاه ایالت شیکاهوق

جاهای دیدنی ارمنستان

دومین جنگل بزرگ ارمنستان ، که بخش های زیادی از آن ، زیرا بخش های زیادی از آن از بین رفته اند. این جنگل به محل زندگی پلنگ وحشی ، خرس ها ، بز وحشی و گوزن ها تبدیل شده است و نیز تقریبا ۱۱۰۰ گونه گیاه در این شهر وجود دارد.در سال ۲۰۰۵، این پناهگاه توسط یک بزرگراه تهدید شد. این مکان همچنین دارای آبشارهای بسیاری نیز می باشد.

 

دریاچه سوان از جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

دریاچه سوان، در قلب ارمنستان و بزرگترین دریاچه کشور و مکانی جذاب برای گذراندن تعطیلات در این کشور است. این دریاچه با مکان های دیدنی خیره کننده ای همچون صومعه سواناوک احاطه شده است. این شهر مکانی مناسب برای سفری آرامش بخش می باشد.

همچنین با دارا بودن مجموعه ای از رستوران هایی با غذاهایی دریایی عالی در کنار ساحل ، ساحلی محبوب به شمار می آید. دریاچه سوان تعدادی سواحل جذاب دارد و چون ارمنستان کشوری بدون خط ساحلی است ، این شهر بهترین مکان برای آفتاب گرفتن در کنار ساحل ، با خلیج های دیدنی و کوه های اطراف می باشد.

 

پارک ملی دلیجان از جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

ارمنستان چهار پارک ملی دارد که پارک ملی دلیجان زیبا ترین پارک آن می باشد. این پارک که در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد به آثار تاریخی و چشمه های آی گرم با اثرات طبی مشهور است.

بسیاری از مکان های فرهنگی بسیار مهم در امنستان را می توان در پارک ها یافت؛ از جمله صومعه هاگارتشین ، صومعه گوشاونگ و جوختاک ونک و کلیساهایی همچون آخنبات وجود دارند و حوزه ودخانه های آقستیو و گتیک نیز در مرزهای پارک ملی دلیجان قرار دارند.

 

جاهای دیدنی ارمنستان و کوه آراگاتس

جاهای دیدنی ارمنستان

کوه آراگاتس یکی از زیباترین مناظر طبیعی ارمنستان می باشد با آتشفشانی غیر فعال که در شمال این کشور قرار دارد. این کوه بلند ترین قله ارمنستان است که نقوش حیوانات و اشکال شبیه به انسان که به صدها سال قبل برمیگردد در آن ها حکاکی شده است.

 

جاهای دیدنی و دریاچه آرپی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

دریاچه سوان در فصول توریستی میتواند بسیار شلوغ باشد بنابراین در دریاچه آرپی میتوانید احساس خیلی بهتری داشته باشید. این دریاچه منشا رودخانه آخیوریان می باشد . در سال ۲۰۰۹ پارکی برای حفاظت از محیط زیست طبیعی تاسیس شد که دارای ۱۱۰ گونه از پرندگان شناخته شده در این منطقه است.

 

نوراوانک از جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

صومعه سرا ها از مهم ترین مکان های دیدنی در ارمنستان می باشند و نوراوانک یکی از زیبا ترین آن ها است. نوراواک به جهت کلیسای استواتساتسین (مادر مهربان خدا) شناخته می شود. اگر درحال برنامه ریزی برای دیدن یک کلیسا در ارمنستان هستید ، نوراواک میتواند بهترین گزینه باشد.

 

گیامری از مکان ها و جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

دومین شهر بزرگ ارمنستان گامری است. اگر اولین بار است که به این شهر سفر میکنید ، این شهر را حتما ببینید. بسیاری از موسسات فرهنگی مهم در این شهر یافت می شوند؛ موزه خانه خواهران اسلامازیان از جمله آن هاست. .

 

مکان گردشگری ونادزور ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستان

سومین شهر بزرگ ارمنستان ونادزور که در شمال ارمنستان واقع شده است و یکی از بهترین مکان ها برای بازدید است. اگر به این شهر سفر کردید ، حتما سری هم به موزه هنر واقع در این شهر بزنید. این شهر با وجود چشمه های معدنی فراوان، از جمله دیدنی ترین مکان ها در ارمنستان می باشد.

 

قلعه نظامی امبرد از جاهای دیدنی ارمنستان

جاهای دیدنی ارمنستاناین شهر با فاصله یک ساعتی از پایتخت قرار دارد.اگر بارش برف دسترسی به این شهر را در زمستان ، دشوار می سازد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =