ساحل گیسوم کجاست ؟

0

ساحل و جنگل با شمال گره خورده‌. اما در شمال ایران، کمتر جایی‌ست که مثل گیسوم هر دو را با هم داشته باشد. در گیسوم گیلان، دریا، فاصله اش خیلی با جنگل کم است و این برای خیلی‌ها یعنی جاذبه‌ای بسیار دیدنی در این سفر همراه تور فارسی باشید .

از تهران تا جنگل گیسوم پنج ساعت و نیم فاصله دارید، در فاصله ۱۰ کیلومتری از جاده تالش به رشت، پارک جنگلی قرار دارد که هم‌نامِ روستای  هم جوار است. روستای گیسوم، جنگلی زیبا دارد که یک طرف آن به دریا می‌رسد و همین تلاقی باعث شده تا این جنگل و روستا یکی از متفاوت‌ترین جاهای دیدنی گیلان باشد. مساحت جنگل گیسوم ۸۰ هکتار است که در آن بیش از ۷۵ گونه گیاهی و چندین نمونه از گونه‌های جانوری وجود دارد در ۳۰ کیلومتری جاده اسالم-خلخال. اگر از انزلی هم بخواهید بروید تا ساحل گیسوم حدود یک ساعت راه در پیش دارید.این مکان به‌خاطر داشتن امکانات رفاهی برای گردشگران، مثل پارکینگ، رستوران و اتاق اجاره‌ای، و از طرف دیگر کنار هم بودن جنگل و ساحل دریا، مقصد محبوبی برای توریست‌هاست.

ساحل گیسوم کجاست ؟

چرا باید این‌جا را ببینیم؟

جنگل و دریا دو واژه آشنا که در شمال ایران همیشه بهانه ای برای سفر شما به طبیعت است ،همه ما می دانیم ،سفر به طبیعت  باعث آرامش و حس تازگی است .پارک جنگلی گیسوم در نزدیکی جنگل نور و جلگه بندر ترکمن قرار گرفته و طبیعتی متفاوت در کنار دریای خزر دارد. جاده گیسوم بخشی از این زیبایی‌ است و انتهای این جاده  به ساحل گیسوم و دریا می‌رسد. اینجا جایی است که دریا با جنگل دست در دست داده تا زیباترین خط ساحلی را ایجاد کند.و شما را به دریا برساند ،این جنگل، جزو جنگل‌های توریستی شمال ایران است، بنابراین انتظار جنگل بکر و خلوتی را نداشته باشید، برای پیدا کردن جای بکر و خلوت باید بروید توی جنگل و کمی از جاده دور شوید. آلاچیق‌ هم در جنگل پیدا می‌شود، البته اگر شانس بیاورید و خالی‌اش را پیدا کنید.جاده گیسوم به خاطر درختانی که دو طرف آن قرار دارند، مانند یک تونل جنگلی طبیعی است. این جنگل تونلی در هر فصل سال خیره‌کننده است

پوشش گیاهی این جنگل شامل ۷۶ گونه است؛ بنابراین از گردش در میان درختان خسته نمی‌شوید. درخت آلو، ازگیل، انار، انجیر، ‌به، زردآلو و سیب از درخت های این منطقه اند.

ساحل گیسوم کجاست ؟

ساحل گیسوم

یکی از جذابیت‌های جنگل گیسوم این است که محل تلاقی این جنگل  با دریا است. ساحل گیسوم نقطه عطف این تلاقی است پس وقتی از جنگل بیرون می‌ روید ، یک‌راست وارد ساحل می‌شوید. این اتفاق زیبا تنها در اینجاست که خودنمایی می‌کند بعضی‌‌ها کنار ساحل چادر می‌زنند و بعضی دیگر روی ماسه‌های نرم یا زیرانداز می‌نشینند. به‌غیر از آفتاب گرفتن، می‍شود شنا کرد یا قایق‌سواری.

می‌‌شود با موتور چهارچرخ در ساحل گشتی زد یا پاراسل، اسب‌سواری و پاراگلایدر ولی از آنجا که ساحل گیسوم توریستی‌ست برای وسایل تفریحی‌اش باید پول خوبی هم خرج کرد. در حاشیه‌ ساحل، پارک بادی و ترامپولین هم برای سرگرم شدن بچه‌ها هست.

کنار ساحل، بازارچه کوچکی هم هست که وسایل حصیری و صنایع دستی و مربا و چیزهای ترش می‌فروشد. در همان ساحل بلال، آش، فالوده و لبو هم پیدا می‌شود. تصویر ماهی‌های تازه‌ای که چیزی از صیدشان نگذشته و دارند روی زغال کباب می‌شوند، شما را هم وسوسه‌ خواهد کرد.

 

بهترین فصل سفر

.فصل بهار هوا مه‌آلود است و درخت‌های جنگل و دو طرف جاده، تازه دارند برگ‌های ریزی در می‌آورند،و درختان رخت سبز بر تن میکنند ،و بهترین زمان سفر به این جنگل  فصل بهار اوایل پاییز است .

ساحل گیسوم کجاست ؟

پیشنهاد ما به شما

کجا اقامت کنیم؟

گذشته از امکان کمپنگ، در محوطه‌ پارک جنگلی اتاق اجاره‌ای هم می‌توانید پیدا کنید. این اتاق‌ها زیر نظر طرح گیسوم هستند و امن هم هستند، اما امکانات خاصی ندارند و باید خودتان وسایل لازم همراهتان باشد.

در سفر به شمال همیشه گزینه‌های متنوعی برای اقامت هست. در روستای کتگسر که نزدیک ساحل گیسوم قرار دارد، می‌توانید خانه کرایه کنید.

اگر ترجیح بدهید هتل رزرو کنید، در رضوان‌شهر هتل موج‌های آبی باران را دارید که قیمت رزرو آن از ۱۵۴ هزار تومان شروع می‌شود.

هتل‌ های بندرانزلی خیلی متنوع و زیادند. دامنه قیمت رزرو هتل در انزلی از حدود ۱۰۹ هزار تومان شروع شده، به ۵۷۶ هزار تومان برای هتل لوکس می‌رسد.

یک راه دیگر هم هست. اگر بخواهید شب را در تالش بمانید، هتل هدهد هم می‌تواند در لیستتان قرار بگیرد، اتاق یک تخته این هتل ۱۶۶ هزار تومان است.

ساحل گیسوم کجاست ؟

جاذبه‌های نزدیک

آبشار ویسادار در شهر پره‌سر سر راهتان قرار دارد. با گذشتن از رضوان‌شهر به پره‌سر می‌رسید. در مرکزشهر، خیابانی ۱۵ کیلومتری از بین جنگل می‌گذرد و شما را به آبشار می‌رساند. آبشار نزدیک جاده قرار گرفته و با پایین رفتن از چند پله می‌شود به آن رسید.

قلعه‌ رودخان یکی دیگر از جاهای دیدنی گیلان است که نزدیک فومن قرار گرفته. دوراهی‌ای وجود دارد که از راست به سمت فوشه و از چپ به روستای روخان می‌رود. مسیر رودخان را انتخاب کنید تا به روستا برسید. فقط اینکه باید خیلی اهل پیاده‌روی باشید و رفتن از صدها پله را به جان بخرید.

جنگل گیسوم در ۳۰ کیلومتری جاده اسالم-خلخال قرار گرفته، جاده‌ای که پیچ در پیچ است، هوایش خنک است، می‌شود کنارش ماشین را کنار زد، هم هوایی خورد و هم چایی.

 

مسیر دسترسی

برای رفتن به گیسوم، از تهران بروید رشت. مسیر رشت به آستارا را ادامه بدهید. حواس‌تان به تابلوی رضوان‌شهر باشد. ۱۴ کیلومتر که از رضوان‌شهر دور شدید، تابلوی خروجی گیسوم را می‌بینید.

اگر از سمت تالش می‌روید، با گذشتن از شهر پره‌سر، تابلوی گیسوم سر راهتان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =