تحصیل روانشناسی در ایتالیا

0

رشته روانشناسی یکی از رشته هایی است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این رشته به یادگیری مهارت های گوناگونی در حوزه های جامعه شناسی و انسان شناسی می پردازد در این مقاله در تور فارسی به تحصیل در رشته روانشناسی در ایتالیا میپردازیم .

امروزه رشته روانشناسی به یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان تبدیل شده است. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تحصیلات دانشگاهی خود در رشته روانشناسی را در یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی ادامه دهند. دانشگاه‌های بسیار زیادی در جهان رشته روانشناسی را در مقاطع تحصیلی مختلف و با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می‌دهند. دانشجویانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان در رشته روانشناسی پذیرش بگیرند، باید به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو مراجعه کنند تا با شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های خارج از کشور آشنایی پیدا کنند.

 

درباره رشته روانشناسی

روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسی یک دانش کاربردی است زیرا تمرکز آن بر درک، توضیح و پیش‌بینی رفتار، احساسات و فرآیندهای ذهنی انسان است. در واقع روانشناسی مطالعه نحوه عملکرد ذهن و تاثیر آن بر روی رفتار است. روانشناسی یک رشته چند وجهی است و شامل بسیاری از گرایش‌های تحصیلی و زمینه‌های علمی از جمله توسعه انسانی، ورزش، سلامت بالینی، رفتارهای اجتماعی و فرآیندهای شناختی است. روانشناسی علمی بسیار جدید است و بیشتر پیشرفت‌های علمی در این رشته در طول ۱۵۰ سال گذشته اتفاق افتاده است. با این حال، ریشه‌های آن را می‌توان در یونان باستان و در ۴۰۰ – ۵۰۰ سال قبل از میلاد مشاهده کرد.

به‌طورکلی رشته روانشناسی ۴ هدف را دنبال می‌کند. چهار هدف اصلی رشته روانشناسی شامل توصیف، توضیح، پیش بینی و تغییر رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان است. رشته روانشناسی دارای شاخه‌ها و گرایش‌های بسیار زیادی است. برخی از شاخه‌ها و گرایش‌های رشته روانشناسی عبارتند از: روانشناسی بالینی، روانشناسی شناختی، روانشناسی رشد، روانشناسی تکاملی، روانشناسی پزشکی قانونی، روانشناسی سلامت، روانشناسی عصبی، روانشناسی اجتماعی. هر کدام از این گرایش‌های روانشناسی در زمینه‌های متفاوتی فعالیت می‌کنند.

روانشناسی رشته گسترده‌ای است که شامل مطالعه اندیشه، رفتار، شخصیت، احساسات و موارد دیگر در انسان می‌شود. رسیدن به درک عمیق‌تر از روانشناسی می‌تواند به افراد کمک کند تا بینش بهتری نسبت به اعمال خود و درک بهتری از رفتار دیگران داشته باشند. تحقیقات در روانشناسی به دنبال درک و توضیح چگونگی عملکرد ذهن انسان است. روانشناسان می‌کوشند تا با عوامل زیادی که می‌توانند بر ذهن و رفتار تأثیر بگذارد؛ از تأثیرات بیولوژیکی گرفته تا فشارهای اجتماعی و بر روی این عوامل مطالعه عمیق‌تری داشته باشند. تمرکز اصلی رشته روانشناسی بر درمان سلامت‌ روان و تقویت عملکرد ذهن است.

 

برترین دانشگاه های ایتالیا در زمینه روانشناسی

همان طور که می دانید دانشگاه های ایتالیا از جمله برترین دانشگاه های جهان از نظر کیفیت آموزشی و سطح علمی محسوب می شود که از جمله این دانشگاه ها که به تدریس رشته روانشناسی می پردازند عبارت است از:

دانشگاه پادوا
دانشگاه میلان بیکولا
دانشگاه میلان
دانشگاه ترنتو
دانشگاه کاتولیکا ساکرو
دانشگاه بولونیا
دانشگاه ساپینزا رم
نحوه ورود به دانشگاه های ایتالیا

برای ورود به دانشگاه های ایتالیا باید در آزمون های ورودی آن که به آزمون های آی مت مشهور است، شرکت کرده و در صورت قبولی به این دانشگاه ها راه پیدا خواهند کرد. آزمون های آی مت در کشورهای مختلفی از جمله دبی برگزار می شود و سالانه متقاضیان زیادی برای قبولی در این آزمون ها با هم به رقابت می پردازند. برای شرکت در این آزمون ها هیچ گونه محدودیت سنی وجود نداشته و افراد با هر سنی می توانند در این آزمون ها شرکت کنند. همچنین نوع رشته دپلم ملاکی برای شرکت در این آزمون ها نبوده و تنها افراد کافیست که ۱۲ سال تحصیل را طی کرده باشند.

 

تحصیل روانشناسی در مقطع کارشناسی در ایتالیا

در مقطع کارشناسی روانشناسی در ایتالیا دانشجویان علاوه بر گذراندن دوره های تئوری، دوره های عملی را نیز در این زمینه طی می کنند. در این عرصه دوره ها و سمینارهای مختلفی برگزار شده و ذهن و رفتارهای افراد مختلف را مورد بررسی قرار می دهند.

 

تحصیل روانشناسی در ایتالیا به زبان انگلیسی

در برخی از دانشگاه های ایتالیا رشته روانشناسی به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما برای ورود به این دانشگاه ها باید تسلط کامل بر روی این زبان را داشته و مدرک آن را ارائه دهید. همچنین در صورتی که سابقه زندگی در انگلیس را داشتید با اثبات آن دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد. چنانچه زبان مادری شما نیز انگلیسی است و یا قبلا در کشورهای دیگر دوره هایی را گذرانده باشید نیز تنها ارائه مدرک آن به مراکز کافی بوده و نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست.

 

بورسیه تحصیلی رشته روانشناسی در ایتالیا

بورسیه های تحصیلی روانشناسی در سال های اخیر به حدی مورد توجه قرار گرفته که رقابت بر سر آن بسیار شدید شده و آمار مهاجرت به کشور ایتالیا افزایش یافته است. تامین مسائل مالی همواره یکی از دغدغه های بسیاری از افراد بوده که قادر به پرداخت شهریه دانشگاه های ایتالیا نیستند.

برای اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا باید همزمان با درخواست پذیرش دانشگاه، درخواست بورسیه را نیز تحویل دهید. بورسیه های تحصیلی به دو دسته بورسیه استانی و بورسیه دانشگاهی تقسیم بندی می شود که بورسیه تحصیلی استانی همه رشته ها را شامل شده و فرد باید مدارکی از جمله فیش حقوقی، تمکن مالی و … را به دولت ارائه بدهد. بورسیه های دانشگاهی نیز به دانشجویان برتر و ممتازی که دارای رزومه ای قوی هستند، تعلق می گیرد.

 

مزایای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا دارای برترین دانشگاه های جهان از نظر سطح علمی می باشد.

این دانشگاه ها از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود می توانند مدتی را در این زمینه تحصیلی خود به صورت عملی مشغول به کار شوند.

هزینه این دانشگاه ها در مقایسه با دیگر دانشگاه ها ارزان تر می باشد.

مدرک ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا بسیار معتبر بوده و دنشجویان با استفاده از این مدرک می توانند در کل کشورهای جهان فعالیت خود را شروع کنند.

 

شرایط کار در حین تحصیل در ایتالیا

دانشجویان در ایتالیا می توانند در حین تحصیل ساعاتی را نیز مشغول به کار شوند و پس از پایان تحصیل خود در صورت رضایت کارفرما قرارداد نوشته و بر اساس آن اقامت کاری دریافت کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات