شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا

0

یکی از فاکتورهای مهم برای مهاجرت به هر کشوری شرایط سنی است در این مطلب از تور فارسی شرایط سنی برای تحصیل در ایتالیا را آماده کرده ایم .

شرایط سنی تحصیل در ایتالیا یکی از مهم ترین مواردی می باشد که مهاجرانی که قصد دارند با ویزای تحصیلی به ایتالیا مهاجرت کنند باید آن را در نظر داشته باشند. مطلع بودن از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا به متقاضیان کمک می کند تا آمادگی بیشتری برای ورود به مدارس، موسسه ها و دانشگاه های معتبر این کشور داشته باشند. تحصیل در کشور ایتالیا شرایط بسیار مناسبی برای تمامی متقاضیان از نقاط مختلف جهان دارد و هر ساله مهاجران زیادی با کسب ویزای تحصیلی کشور ایتالیا جهت تحصیل در دانشگاه ها و مدارس معتبر به این کشور مهاجرت می کنند. شرایط سنی تحصیل در ایتالیا موضوع اصلی این نوشتار می باشد و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار شما عزیزان را به صورت کامل از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا آگاه خواهند ساخت.

 

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است و دانشگاه های معتبر زیادی در این کشور تاسیس شده اند. در کشور ایتالیا تحصیل در دوره ها و مقاطع تحصیلی مختلف شرایط و قوانین خاصی دارد و تمامی دانشجویان و دانش آموزانی که به فکر ورود به مراکز تحصیلی کشور ایتالیا هستند حتما باید از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا آگاهی کامل کسب کنند. اولین دانشگاه جهان که دانشگاه بولونیا می باشد در کشور ایتالیا در شهر بولونیا واقع شده است و بیش از نه قرن قدمت دارد. علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه های قدیمی زیادی در ایتالیا وجود دارند که از زمان تاسیس تا کنون فعال می باشند. از بهترین دانشگاه های ایتالیا می توان به دانشگاه های بولونیا، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه میلان و دانشگاه ساپینزای رم اشاره کرد.

تحصیل در دوره های ابتدایی در ایتالیا برای تمامی دانش آموزان الزامی می باشد. شایان به ذکر است که تحصیلات قبل از دانشگاه در این کشور کاملا رایگان می باشد و تمامی افراد از جمله مهاجران، شهروندان اروپایی و یا شهروندان کشور ایتالیا باید حتما در دوره های تحصیلی قبل از دانشگاه شرکت کنند. سپری کردن دوره های تحصیلی پایه در مدارس کشور ایتالیا موجب می شود تا متقاضیان از سطح تحصیلی و علمی جهت ورود به معتبر ترین دانشگاه های دنیا برخوردار باشند. به طور کلی، سیستم آموزشی کشور ایتالیا قابل مقایسه با پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد و افرادی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند می توانند از دوره های تحصیلی با کیفیت بهره مند شوند.

 

دوره های تحصیل در کشور ایتالیا

دوره های تحصیلی در کشرو ایتالیا به چند بخش اصلی تقسیم می شوند:

دوره تحصیلی ابتدایی
دوره تحصیلی متوسطه (دبیرستان)
دوره تحصیلات عالی (دانشگاه)
در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا و همچنین دوره های تحصیلی مختلف در این کشور به صورت کامل آگاه سازیم.

 

دوره تحصیلی ابتدایی در کشور ایتالیا

همانطور که گفته شد، تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا الزامی می باشد و تمامی افراد پنج تا یازده ساله می بایست در این دوره تحصیلی شرکت کنند. تحصیل در دوره ابتدایی در مدرسه های کشور ایتالیا شش سال به طول می انجامد و دانش آموزان می توانند تا ۱۱ سالگی این دوره تحصیلی را به پایان برسانند و وارد دوره های تحصیلی بعدی شوند.

 

شرایط سنی تحصیل در دوره متوسطه ایتالیا

تحصیل در دوره تحصیلی متوسطه و یا دوره تحصیلی دبیرستان در مدرسه های کشور ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول، متقاضیان و دانش آموزان می بایست از یازده الی پانزده سالگی در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل شوند و پس از تحصیل دوره متوسطه اول، مشغول به تحصیل در دوره متوسطه تکمیلی که برای دانش آموزان ۱۵ الی ۱۸ ساله می باشد شوند. تحصیل در دوره تحصیلی متوسطه و یا دوره تحصیلی دبیرستان در مدرسه های کشور ایتالیا همانند تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا الزامی می باشد و دانش آموزان باید برای ورود به دانشگاه های معتبر و شرکت در برنامه های تحصیلی با کیفیت نمرات بالایی در این دوره کسب کنند. مدرک تحصیلی کسب شده در این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد که ارائه آن ها جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا الزامی می باشد.

جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می توانید به مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل مراجعه کنید. با این وجود باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر امکان ورود به مدارس کشور ایتالیا برای شهروندان ایرانی وجود ندارد و مقطع کارشناسی اولین جایگاه ورود به کشور ایتالیا از طریق تحصیل است.

 

تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا

تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا آخرین سطح تحصیل در این کشور می باشد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا می بایست شرایط زیر را دارا باشند:

داشتن مدرک زبان ایتالیایی و یا مدرک زبان انگلیسی معتبر
داشتن پاسپورت معتبر
داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر
رسیدن به سن ۱۸ سالگی
ارائه مدارک پزشکی
ارائه توصیه نامه، انگیزه نامه و بیانیه شخصی
داشتن دانش و علم کافی جهت شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاهی
تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا در سه دوره اصلی امکان پذیر می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا متقاضیان می توانند از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی نیز بهره مند شوند. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های کشور ایتالیا شامل آموزش های عملی، آموزش های تئوری، آموزشی های آزمایشگاهی، پروژه های تحقیقاتی و پروژه های پژوهشی، سمینارها و سخنرانی ها می شود .

 

سوالات پرتکرار درباب شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

آیا برای تحصیل در ایتالیا محدودیت سنی وجود دارد؟ هیچ محدودیت سنی به صورت قانونی برای تحصیل در ایتالیا وجود ندارد اما سفارت ایتالیا محدودیت هایی را در این زمینه در نظر گرفته است.
آیا تحصیل پزشکی در ایتالیا دارای محدودیت سنی است؟ می توان گفت که حداکثر سن برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا ۲۶ سال است.
محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا چقدر است؟ افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارند باید قبل از ۳۵ سالگی برای اخذ پذیرش اقدام کنند.
آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، محدودیت سنی وجود دارد؟ سن افراد در دریافت بورسیه تحصیلی نقشی ندارد و عوامل دیگری در این پروسه دخیل هستند.
چرا سن افراد در دریافت پذیرش تحصیلی و کار در ایتالیا اهمیت دارد؟ زمانی که فرد با سن مناسب از دانشگاه های کشور ایتالیا فارغ التحصیل شود، طبیعی است که شانس بسیار بیشتری برای کاریابی در این کشور خواهد داشت.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات