دریافت ویزای گردشگری و تجاری ایتالیا

0

ویزای توریستی ایتالیا و شرایط‌، هزینه ها، مدارک و وقت سفارت را چگونه بگیریم در تور فارسی برای شما آماده کرده ایم .

کشور ایتالیا سالانه حدود ۵۰ میلیون گردشگر را از تمامی نقاط جهان جذب می‌کند. برخی از این افراد می‌توانند فقط با همراه داشتن یک پاسپورت و یا شناسنامه وارد ایتالیا شوند، اما برخی دیگر مانند ایرانی‌ها باید از قبل، اقدام به دریافت ویزای توریستی ایتالیا کنند. از آنجایی که ‏ایتالیا از جمله کشورهای شینگن محسوب می‌شود، ویزای توریستی ایتالیا نیز همان ویزای شینگن است که با هدف گردشگری به مقصد ایتالیا دریافت می‌شود. ویزای ایتالیا به شما این امکان را می‌دهد که به سایر کشورهای منطقه شینگن در طول مدت زمان مشخصی سفر کنید. حداکثر مدت زمان اقامت در ایتالیا با ویزای توریستی ۹۰ روز طی ۶ ماه است .ویزای توریستی ایتالیا یکی از پر طرفدارترین ویزا های توریستی در بین کشور های اروپایی می باشد، چرا که این کشور یکی از زیباترین کشورهای اروپایی بوده و سالانه توجه افراد زیادی را به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا و همچنین مهاجرت به ایتالیا از راههای مختلف به خود جلب می کند.

ایتالیا در سالهای اخیر توجه ویژه ای به صنعت توریسم داشته و سعی در فراهم آوردن شرایط مساعدی به منظور جذب توریست و گردشگر نموده است. خوشبختانه این رویکرد نتیجه بخش بوده و درآمد گردشگری این کشور در ماه اوت ۲۰۱۸ به ۵۸۲۰ یورو رسیده است. در نمودار زیر میزان درآمد ایتالیا از بخش گردشگری در طی ۱۰ سال گذشته را مشاهده میکنید :

دریافت ویزای گردشگری و تجاری ایتالیا

همانگونه که در نمودار زیر مشاهده میکنید صنعت توریسم نقش به سزایی را در کمک به اقتصاد ایتالیا ایفا می کند.

چنانچه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۳ درصد از سهم درآمد ناخالص داخلی ایتالیا را به خود اختصاص داده و پیش بینی میشود که این روند رو به رشد و ارز آوری فوق العاده، در سالهای آتی نیز همچنان روندی صعودی داشته باشند.

دریافت ویزای گردشگری و تجاری ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی میشود که با هدف گردشگری، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. فراموش نکنید که ویزای توریستی ایتالیا به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و برای اشتغال در ایتالیا، احتیاج به صدور مجوز کار دارید.اولین شاخصی که هنگام دریافت ویزای توریستی ایتالیا به آن توجه می‌شود، ملیت شما است. اگر شما جزو یکی از کشورهای شینگن و یا اتحادیه اروپا باشید، احتیاجی به گرفتن ویزای توریستی ایتالیا ندارید. اما اگر در کشورهایی غیر از منطقه شینگن ساکن هستید، به احتمال زیاد باید برای دریافت ویزای توریستی خود اقدام کنید.

ایرانیانی که می‌خواهند به کشور ایتالیا سفر کنند باید حداکثر یک یا دو ماه قبل از سفر خود اقدام به دریافت ویزای توریستی نمایند زیرا زمان پردازش این ویزا بسته به شرایط مختلف می‌تواند تا سه هفته و یا حتی بیشتر نیز طول بکشد. دریافت ویزا به عوامل دیگری مانند کشور و زمان مسافرت شما نیز بستگی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود حتماً برای دریافت ویزای توریستی خود برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید.
در صورتی که تمایل دارید بصورت مهاجرت توریستی برای کشور ایتالیا اقدام بفرمائید میتوانید با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در این رابطه راهنمایی های لازمه را کسب کنید .

توجه بفرمایید که نیاز نیست برای خیلی از اقدامات اخذ ویزای توریستی ایتالیا هزینه ی بالایی را متقبل شوید و گاهی یک مشاوره ی مناسب و هدفمند شما را در انتخاب بهترین مسیر بر حسب الویت ها و شرایطتان یاری میدهد .

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزای توریستی ایتالیا است. این فرم را می‌توانید از بخش روادید کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران تهیه کنید؛ فرم باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.

 

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا به شرح زیر است :

پاسپورت متقاضی با سه برگ سفید و حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ صدور روادید
اصل و ترجمه ی مدارک هویتی ( شناسنامه، کارت ملی و … )
ارائه ی دعوتنامه و اثبات تمکن مالی شخص میزبان همراه با کپی مدارک هویتی و پاسپورت ایشان
رسید رزرو هتل و یا محل اقامت شخص
دو قطعه عکس با پس زمینه ی سفید و به صورت تمام رخ
اثبات تمکن مالی و پرینت گردش حساب ۳ ماهه ی شخص
رسید رزرو بلیط هواپیما
ارائه ی سوابق کاری و نامه ی اشتغال به کار، پروانه ی کسب و یا گواهی اشتغال به تحصیل
ارائه ی اسناد ملکی و کپی و ترجمه ی آنها
ارائه بیمه نامه بین المللی معتبر که تا سقف ۳۰ هزار یورو را ساپورت نماید.

 

ویزای توریستی ایتالیا و مدت درخواست

ویزای توریستی ایتالیا یک ویزای کوتاه مدت از نوع تایپ C میباشد که برای مرتبه ی اول معمولا به مدت کمتر از ۹۰ روز صادر میگردد و در این مدت شخص میتواند در ایتالیا و سایر کشور های عضو پیمان شنگن سفر کند. مدت زمانی که طول میکشد تا به درخواست های ویزای توریستی کشور ایتالیا پاسخ داده شود ۱۵ روز کاری بوده که ممکن است این تایم تا ۳۰ روز نیز افزایش یابد. البته در رابطه با پرونده های خاص مشاهده شده است که مدت زمان بیشتری به منظور بررسی دقیق تر شرایط متقاضی صرف گردیده است.

 

ویزای توریستی ایتالیا و تمدید آن

در رابطه با ویزای توریستی ایتالیا یکی از موضوعاتی که همواره ذهن دارندگان این ویزا را به خود مشغول میکند این است که با اتمام اعتبار ویزای شنگن خود امکان تمدید این تایپ ویزا وجود دارد یا خیر؟! در پاسخ به این سوال باید گفت که ویزا های توریستی از نوع ویزا های تایپ C بوده و این ویزا ها معمولا قابلیت تمدید شدن ندارند و به منظور ادامه ی حضور شخص در کشور ایتالیا میبایست پس از اتمام اعتبار ویزای خود خاک کشور ایتالیا را ترک کرده و مجددا برای درخواست ویزا اقدام کند.

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ابتدا میبایست از مدارک مورد نیاز این پروسه اطلاع دقیق پیدا کرده، آنها را تهیه نموده و به زبان انگلیسی و در صورت نیاز به زبان ایتالیایی نیز ترجمه نمایید. همچنین به منظور اثبات تمکن مالی در یکی از بانکهای خصوصی که مورد تایید سفارت ایتالیا نیز باشد اقدام به افتتاح حساب نموده، مبلغ مورد نظر به منظور اثبات توان مالی برای تامین هزینه های زندگی در طول مدتی است که شما در آن کشور حضور دارید را در حساب خود قرار داده و پرینت ۳ ماهه ی گردش حساب را دریافت کنید.

 

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه یا با دعوتنامه؟

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا مخصوصا در شخص میبایست از کشور مقصد دعوتنامه داشته باشد. داشتن دعوتنامه مخصوصا در اولین سفر شخص شانس ویزا را تا حد زیادی افزایش میدهد.دعوت نامه یک نامه کتبی است که از طرف شخصی که در کشور ایتالیا سکونت دارد و شما قصد اقامت در آنجا را دارید، فرستاده می‌شود. هنگامی که شخصی برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند در واقع تضمین می‌کند که شما قصد اقامت به‌طور غیرقانونی در این کشور را نخواهید داشت. همچنین فردی که برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند می‌تواند شرح دهد که اگر در مدت زمانی که در کشور مورد نظر هستید نتوانید هزینه خود را پرداخت کنید او از شما حمایت مالی می‌کند.

داشتن دعوتنامه ویزای توریستی باعث می‌شود که روند دریافت ویزای شما سریع‌تر انجام شود. اما در صورتی که شخص دعوتنامه نداشته باشد با گرفتن دعوتنامه از شرکت ها و یا افراد دیگر میتوان شانس ویزای شخص را بالاتر برد. برخی از شرکت ها و موسسات به منظور اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا اقدام به اخذ وثیقه از متقاضیان مینمایند. این وثیقه به منظور تضمین بازگشت شخص به ایران و عدم درخواست پناهندگی وی در کشور ایتالیا بوده و در زمان بازگشت شخص به ایشان عودت می شود.

 

بعد از موافقت با صدور ویزای توریستی کشور ایتالیا

مدارکی که هنگام اخذ ویزای توریستی ایتالیا نیاز دارید، این‌ها هستند:
بیمه مسافرتی ویزای توریستی کشور ایتالیا :
متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد؛
بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
کل هزینه روادید

با توجه به شانس نسبتاً پایین تر ویزای توریستی نسبت به سایر ویزاها در کشورهای اروپایی و بخصوص برای خانواده ها میتوان راهها و روشهایی اخذ کرد تا شانس ویزا بالاتر باشد .

 

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی ایتالیا

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا میبایست آگاهانه نسبت به تهیه و چیدمان مدارک اقدام کرد و پیش از هر اقدامی با یک وکیل مهاجرت مجرب مشورت کنید. توجه به نکات زیر بسیار مهم بوده و عدم توجه به این موارد ممکن است سبب ریجکت شدن ویزای متقاضی گردد :

با آفیسر سفارت ایتالیا کاملا صادقانه صحبت کنید و تحت هیچ شرایطی مدارک و اطلاعات نادرست به ایشان ارائه ندهید. زیرا در این صورت آفیسر این حق را دارد که علاوه بر ریجکت نمودن ویزا شما را تا ۱۰ سال از اخذ هر گونه ویزا در این کشور محروم نماید.
شخص میبایست مدارک لازم مبنی بر بازگشت به کشور خود را به سفارت ایتالیا ارائه داده و این اطمینان خاطر را در ذهن آفیسر ایجاد کند که قصد پناهندگی در کشور ایتالیا را ندارد و هدف وی صرفا اقدام به منظور یک سفر تفریحی و گردشگری در کشور ایتالیاست.
در روز زمان مصاحبه با اعتماد به نفس بالا صحبت کنید و انگیزه و هدف خود از سفر به آن کشور بیان نمایید.
در صورتی که درخواستی به صورت ناقص و یا حاوی مدارک متناقض و غیر شفاف ارائه شود با رد درخواست رواید مواجه می شود.
همچنین عدم ارائه ی تمکن مالی قوی همچون پرینت گردش حساب و سند ملکی معتبر ممکن است سبب ریجکتی ویزای شما شود.
چنانچه پیش از این به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا اقدام نموده و ریجکت شده اید میتوانید به منظور اقدام مجدد و به حداقل رساندن ریسک ویزای خود با مشاورین ارشد و وکلای مهاجرت موسسه حقوقی ملک پور مشورت کرده و از راهنمایی و تجربه ی این عزیزان بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 13 =