غار علی خورنده کجاست

0

در این سفر با تور فارسی می خواهیم بدانیم غار علی خورنده کجاست. یک غار دیگه در استان مرکزی با ما همراه شوید .

غار علی خورنده در فاصله سه کیلومتری جنوب غربی تفرش در نزدیکی روستای کوهین قرار دارد .علی خورنده  نام یکی از سه غار شناخته شده منطقه کوهین در استان مرکزی است . برای رسیدن به غار علی خورنده جاده ای خاکی و پرپیچ و خم را باید پیمود با عبور دشوار از شیب لغزان کوه در مقابل دیواره ای صخره ای درحدود چهار متر قرار گرفتیم که تنها با نصب پلکانی آهنی صعود از آن امکان پذیر است.

 

برای بازدید از غار علی خورنده باید از سه بند عبور کرد دهانه باریک و یک متری آغازگاه و ورودی غار است که پس از طی مسافتی حدود چهار متر در منظر دیدار قرار می گیرد و ارتفاع آن درحدی است که می توان به آسانی از میانش عبور کرد. تالار اصلی غار بسیار بزرگ است با ارتفاع ۱۰ متر که گودالی شبیه یک قبر در آن دیده می شود مگر این غار محل دفع مردگان بوده است! در یک زاویه غار چشمه ای قرار دارد ولی آب آن آلوده است . با حرکت به سمت چپ دهانه غار خفاشی را می بینیم که نویدبخش حیات جانوری در این غار است.

 

قندیلهای آویز و باشکوهی در این غار وجود دارد. در تالار کوچک غار در بین گل و لای تکه استخوانی از بدن انسان یافت می شود استخوانی پوسیده که بی شک سالیان درازی از آن گذشته است و این نشان از قدمت زیاد این غار دارد.

پیشنهاد ما به شما

 غار علی خورنده کجاست

غار علی خورنده در فاصله ۳ کیلومتری جنوب غربی تفرش و در ارتفاعات کوه نقره کمر معروف به خشه قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از روستای کوهین عبور کرد و از دیواره‌ای به طول تقریبی ۱۵ متر و شامل ۳ بند صعود کرد. ورودیه غار با شیب ملایم به تالار اصلی که در آن حوضچه‌هایی قرار دارد می‌رسد.

در طرف راست چاهی به عمق ۵ متر قرار داره که به (حمامک) شهرت دارد، همچنین حفره دیگری هم در این غار وجود دارد که به مسجدک معروف است. در سقف و دیوار این غار استلاکیت‌ها و استلاکمیت‌ها مشاهده می‌شود.

تبلیغات : نحوه افتتاح حساب پایونیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 5 =