دیدنی های پنانگ مالزی

0

محبوبیت پنانگ مدیون سواحل شنی زیبا و بکر، معماری باشکوه و منحصر‌ به‌ فرد، خوراکی‌های جذاب و متنوع، فرهنگ خاص و جالب مردم جزیره و مکان‌های دیدنی فراوان آن است با تور فارسی همراه شوید .

ارتفاعات پنانگ

ارتفاعات پنانگ، که نام رسمی آن Flagstaff Hill است، ۸۲۱ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و طبعاً‌ مناظر و آب و هوای متفاوتی از نقاط پایین دست خواهد داشت. این منطقه در واقع یکی از محبوب ترین جاذبه‌های گردشگری پنانگ است و هیچ گردشگری نباید تجربه ی بازدید از آن را از دست بدهد، چراکه مناظری که از این ارتفاعات می توانید از کل جزیره مشاهده کنید کم نظیر هستند.

بهترین راه دسترسی به اینجا استفاده از قطارهای شهری است که در کمتر از نیم ساعت شما را به این ارتفاعات می رسانند. البته وقتی به بالای این تپه ها رسیدید، تنها جاذبه‌ ای که انتظار شما را می کشد منظره نخواهد بود. بلکه کلیسا، مسجد و حتی نمایش‌های مار هم در اینجا خواهید یافت.

دیدنی های پنانگ مالزی

عمارت Cheong Fatt Tze

اینجا در دهه ۱۸۹۰ خانه‌ی یک صنعتگر چینی بوده است و یکی از بهترین نمونه‌های معماری قرن ۱۸ و ۱۹م چینی است. این عمارت کاملاً‌ بر اساس سبک فنگ شویی و توسط گروهی از استادکارهای چینی ساخته شده است.

ناگفته نماند که ساخت آن بیش از ۸ سال زمان گرفت. عمارت Cheong Fatt Tze شامل ۵ حیاط گرانیتی، ۳۸ اتاق، ۷ راه‌پله و ۲۲ پنجره است. افراد بومی نام آن را عمارت آبی گذاشته اند. این عمارت یکی از تنها ۳ عمارت چینی است که در خارج این کشور قرار دارند. در سال ۱۹۸۹ مقداری بازسازی روی آن انجام شد و تبدیل به یک بوتیک هتل ۱۶ اتاقه شد.

دیدنی های پنانگ مالزی

سرزمین ماجراجویی پنانگ

گذراندن تنها چند ساعت ماجراجویی در سرزمین ماجراجویی پنانگ تبدیل به یکی از هیجان انگیزترین و احساسی‌ترین لحظات شما خواهد شد. به هرحال، ماجراجویی در هوای آزاد و در ارتفاع خاطره‌ای به یاد ماندنی است.

این پارک مخصوص زیپ‌لاین است. البته سایر فعالیت‌های تفریحی هم در این مکان وجود دارند، مانند سقوط آزاد از ارتفاع ۲۰ متری.

دیدنی های پنانگ مالزی

موزه تعاملی پنانگ

موزه‌ی تعاملی پنانگ واقعاً‌ باعث می‌شود که تصورات قبلی و کسل‌کننده‌ای که از موزه‌های قدیمی و از تاریخ گذشته دارید را فراموش کنید. چراکه این موزه تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. تصور کنید که بخش های مختلف یک موزه را به صورت سه بعدی می‌بینید.

بخش‌های این موزه هم شامل تصاویر تاریخی مانند جنگ‌های قدیمی می‌شوند، و هم آسانسورهایی که شخصیت‌های ترسناک در آن‌ها قرار دارند. به هرحال، بازدید از این موزه خیلی هیجان انگیز خواهد بود.

دیدنی های پنانگ مالزی

موزه جنگ پنانگ

این موزه در قرن بیستم توسط ارتش بریتانیا ساخته شد. اهمیت اصلی موزه جنگ پنانگ به تاریخ آن است. در طی جنگ جهانی دوم این موزه به عنوان مقر نیروهای ژاپنی استفاده می‌شده است.

نقاشی‌هایی از زندانیانی که برای کسب اطلاعات شکنجه می‌شدند بر روی دیوارهای این زندان نقاشی شده‌اند. وقتی این مکان تبدیل به موزه شد، طی عملیات بازسازی و عمرانی، شبکه تونل‌های زیرزمینی آن همچنان حفظ و بازسازی شدند، و اکنون امکان بازدید از آن‌ها هم وجود دارد که خود یکی از جاذبه‌های این موزه هستند.

دیدنی های پنانگ مالزی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 14 =