جاهای دیدنی ایران در زمستان

0

در تور فارسی به معرفی بهترین مکانهای دیدنی ایران در فصل زمستان میرسیم با ما همراه شوید .

گردشگری زمستانی مانند بخش‌های دیگر این صنعت در کشور مغفول مانده است اما این مغفولیت دلیل نبود پتانسیل‌های گردشگری زمستان در ایران نیست؛چراکه در گوشه و کنار این سرزمین، مناطق بکر و زیبایی وجود دارد که می‌تواند سفر رویایی را برای شما رقم بزند.

پیشنهاد بعدی

کوهپایه ها و ارتفاعات سردسیری شمال و شمال غرب، مقصد اسکی بازان، یخ نوردان، طبیعت نوردان و ماجراجویان است .

 

جزیره هنگام

یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است . جزیره هنگام با آبادی های کوچک با وسعت حدود ۵۰ کیلومترمربع در جنوب جزیره قشم واقع شده و دارای معادن نمک و خاک و سرب است . این جزیره ۳۳/۶ کیلومترمربع مساحت دارد و به شکل مخروط ناقصی است که در کرانه های جنوبی جزیره قشم واقع شده است . فاصله آن تا بندرعباس حدود ۴۳ مایل دریایی و تا شهر قشم حدود ۲۹ مایل دریایی می باشد این جزیره ارتفاعات پست آهکی دارد و بلندترین نقطه آن کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع است .جزیره هنگام یکی از زیباترین و بکرترین جزایر جنوبی ایران است که فاصله کمی با جزیره قشم دارد و امروزه در فصل پاییز و زمستان مقصد محبوبی برای مسافرها به شمار می رود. یکی از دلایل معروفیت جزیره هنگام وجود خاک سرخ این منطقه می باشد. درواقع خاک سرخ جزیره به عنوان یکی از جذاب ترین دیدنی های هنگام بوده و در بین مسافران به شهرت رسیده است. خاک سرخ جزیره هنگام که با نام گِلک بین افراد معروف شده و از آن در صنعت مربوط به سنگ های تزیینی استفاده می شود

در بخش شمالی غربی جزیره، ساحلی به رنگ نقره‌ای وجود دارد که به سبب رنگ خاص ماسه‌های ساحل جزیره است. ساحل نقره‌ای با دماغه‌ای زیبا از ضلع شمالی جزیره جدا می‌شود

یکی از جاذبه های جزیره هنگام، دلفین‌هایی هستند که پیرامون این جزیره زندگی می‌کنند. در پیرامون جزیره هنگام ساختارهای مرجانی وجود دارد که موجب می‌شود آبزیان متعددی در آن زندگی می‌کنند. به همین سبب دلفین‌ها در پیرامون جزیره هنگام زندگی می‌کنند. یکی از تفریحات گردشگران، حرکت در پیرامون جیره با قایق‌های موتوری کوچک و مشاهده دسته‌های دلفین‌هایی است که با هم شنا و شکار می‌کنند.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

پیست اسکی پیام، آذربایجان شرقی

از تبریز که به سمت مرند حرکت کنید، بعد از طی حدود ۲۰ کیلومتر به روستای زیبا و پلکانی «یام» می‌رسید که در دامنه کوه «می شو» قرار دارد. روبه‌روی این روستا، پیست اسکی «پیام» قرار دارد که این پیست اسکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران‌به‌شمار می‌رود و فقط سه روز آخر هفته باز است.منطقه پیست اسکی پیام یکی از مهم‌ترین تفرجگاه‌های زمستانی استان آذربایجان شرقی است این پیست به‌عنوان قدیمی‌‌ترین پیست اسکی شمال غرب کشور است که در فصل زمستان به‌دلیل سردی هوا و برف‌ زیاد یکی از جذابترین پیست های اسکی می باشد. پیست اسکی پیام مرند در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار افتتاح شد و از آن زمان تاکنون هر ساله شاهد حضور گردشگران و ورزشکاران برای ورزش، تفریح و انواع مسابقات ورزشی است..در این پیست شما می توانید وسایل اسکی را کرایه بگیرید، سوار تله سیژ شوید و از امکانات آن مثل بوفه و پارکینگ و سرویس بهداشتی استفاده کنید. ناگفته نماند که این مجموعه، یک پیست اسکی نیز مخصوص حرفه ای ها دارد.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

قره کلیسا،آذربایجان غربی

آیا می دانستید یکی از قدیمی ترین کلیساها در سراسر جهان در ایران قرار دارد؟ در ۴۰ کیلومتری شهر ماکو، کلیسایی است که گفته می شود به صورت اورجینال، توسط حواریون حضرت عیسی (ع) ساخته شده و هنوز بعد از صدها سال قرص و محکم پابرجاست. اگر مسیحی هستید که تکلیف‌تان معلوم است، اما اگر مسلمان هستید نیز توصیه می کنیم به هیچ وجه تجربه حضور در این بنای مقدس تاریخی را از دست ندهید. برای رسیدن به این کلیسای سنگی و فوق العاده زیبا باید از تبریز به سمت مرند حرکت کنید و بعد از ۷۰ کیلومتر به «شوط» برسید. بعد از اینکه به «شوط» رسیدید، وارد جاده سمت چپ می شوید و کمی بعد از اینکه ۴۰ کیلومتر را طی کردید، چشم‌تان به جمال قره کلیسا روشن می شود.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

پیشنهاد ما به شما

آبگرم معدنی، اردبیل

مگر می‌شود به اردبیل سفر کنید و به چشمه‌های آب‌معدنی آنجا نروید. شما تا گردن در آب گرم فرورفته‌اید و دانه‌های برف مشغول باریدن هستند؛ این تصور، خیلی‌ها را مجاب می کند تا در زمستان نیز عازم شهر سرعین در استان اردبیل شوند.

البته آن هایی که‌به‌تازگی به سرعین رفته‌اند، می‌دانند که اطراف بسیاری از چشمه‌ها فضای مسقفی ساخته شده و مانند استخرهای مدرن، همیشه می توان از آن استفاده کرد اما کسانی هستند که به همین میزان طبیعی بودن کار قد نمی دهند و می خواهند از چشمه های سرباز استفاده کنند.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

دریاچه زریوار،کردستان

یکی از جاذبه های شناخته شده کردستان که سال‌هاست گردشگران را در زمستان های همیشه برفی آن جذب می کند، دریاچه زریوار است. این دریاچه تا قبل از توسعه شهر مریوان چند کیلومتری با شهر فاصله داشت، اما حالا به آن چسبیده است. در زمستان تمام سطح دریاچه یخ می زند اما حواس‌تان باشد که به استحکام این لایه اطمینانی نیست و توصیه ما این است که از دور لذت ببرید، زیرا در صورتی که خدایی نکرده یخ زیر پای‌تان بشکند، آن وقت نباید انتظار کمک زیادی را داشته باشید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

جزیره آشوراده و منطقه گمیشان، گلستان

در زمستان شما می توانید انواع اقلیم ها را در گلستان تجربه کنید؛ از کوهستان های مرتفع گرفته تا مناطق کویری. در میان همه این ها، توصیه ما به شما سفر به جزیره آشوراده و تماشای اسب های زیبا و آزاد در آن جزیره است. برای این کار باید تشریف ببرید اسکله بندرترکمن و از آنجا با قایق به مقصد این جزیره حرکت کنید. تماشای چادرهای عشایر و زندگی سنتی آنان نیز در منطقه «گمیشان» در نزدیکی بندرترکمن، خالی از لطف نیست.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

روستای شیخ موسی، مازندران

روستای شیخ موسی، در اصل به عنوان ییلاق مازنی‌ها، به‌خصوص دوستان مقیم بابل و اطراف آن شناخته می شود اما سفر به آن در زمستان نیز خالی از لطف نیست. برای رسیدن به این روستا باید از شهر بابل به سمت گلوگاه حرکت کنید و پس از رسیدن به گلوگاه ۲۰ کیلومتر دیگر نیز در جاده گلوگاه برانید تا به روستای شیخ موسی برسید. در این روستا علاوه بر زیارت امامزاده و استفاده از مناظر بکر برفی، می توانید از چند آبشار یخ زده در اطراف شهر نیز سیاحتی به عمل آورید.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

آبگرم می اندشت، خراسان شمالی

نسبت به همتایانش در سرعین از شهرت بسیار کمتری برخوردار است و همین مهجورتر بودن، باعث شده تا از گزند تصرفات انسانی تا حدود زیادی در امان بماند. در آب و هوای سرد زمستان خراسان شمالی، آب‌تنی کردن در چشمه آب گرم ایوب پیامبر (ع) صفای بسیاری دارد. برای رسیدن به این چشمه، باید از بجنورد به سمت گیفان حرکت کنید. در فاصله حدود ۹۵ کیلومتری بجنورد در شمال روستای «حاجی عبدالوهاب» این چشمه آب گرم در خدمت شماست. علت نام‌گذاری آن‌نیز به‌آنجا باز می گردد که اهالی اعتقاد دارند مقبره ای که در کنار این چشمه قراردارد، متعلق به حضرت ایوب (ع) است.

جاهای دیدنی ایران در زمستان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =