ویزای اوکراین شینگن است

0

آیا ویزای اوکراین شینگن است ؟ برای این پاسخ به این سوال با تور فارسی همراه باشید .

اوکراین، کشوری واقع در شرق اروپا و دومین کشور بزرگ این قاره پس از روسیه است. پایتخت این کشور شهر کی‌یف است که بر روی رودخانه دنیپر در بخش شمال و مرکز اوکراین واقع شده است و به نوعی بهترین شهر اوکراین برای زندگی به حساب می‌آید. اوکراین از شمال با بلاروس از شرق با روسیه، از جنوب با دریای آزوف و دریای سیاه، از جنوب غربی با مولداوی و رومانی و از غرب با مجارستان، اسلواکی و لهستان همسایه است. در جنوبی‌ترین نقطه متمایل به شرق اوکراین، این کشور توسط تنگه کرچ از روسیه جدا می‌شود که این تنگه دریای آزوف را به دریای سیاه متصل می‌کند.

اوکراین کشوری پهناور با طیف وسیعی از مناظر تاریخی جذاب و سنت‌های رنگارنگ است. قبل از مهاجرت به اوکراین و ورود به خاک این کشور به منظور امور گردشگری، تحصیلی، تجاری، ترانزیتی و…، درخواست ویزای این کشور برای شهروندانی که از کشورهای معاف از ویزا نیستند، امری ضروری است. ایران از جمله کشورهایی است که شهروندان آن برای سفر به اوکراین و ورود به خاک این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند.

ویزای اوکراین به سه دسته کلی تیپ B، تیپ C و تیپ D تقسیم می‌شود

ویزای نوع B :در مواردی صادر می‌شود که یک فرد خارجی یا بدون تابعیت قصد اقامت بسیار کوتاه مدتی در اوکراین دارد. به‌عنوان مثال برای افرادی که قصد دارند از خاک اوکراین برای حمل و نقل کالا و مسافر یا امور ترانزیت استفاده کنند. همچنین افرادی که به‌عنوان خدمه کشتی حمل کالاهای خارجی از بنادر این کشور عبور می‌کنند، نیاز به دریافت ویزای ترانزیت اوکراین دارند. هر دوره حضور در خاک اوکراین از طریق این ویزا نباید از ۵ روز بیشتر شود. ویزای نوع B بسته به شرایط، اسناد و مدارک، به‌صورت ویزای یک، دو یا چندگانه با اعتبار حداکثر ۱ سال یا بیشتر صادر می‌شود.

ویزای کوتاه مدت یا نوع C: در مواردی صادر می‌شود که یک فرد خارجی یا بدون تابعیت قصد دارد در هر ۱۸۰ روز حداکثر ۹۰ روز در اوکراین اقامت داشته باشد.ویزای نوع C متداول‌ترین ویزای صادر شده به اوکراین برای اهداف گردشگری، سفرهای تجاری یا دیدارهای خصوصی و خویشاوندی است.

ویزای نوع D: در مواردی صادر می‌شود که فرد خارجی یا بدون تابعیت قصد درخواست مجوز اقامت موقت را داشته باشد. ویزای نوع D به منظور اقامت بیش از ۹۰ روز در اوکراین و به عنوان ویزای چند بار مجوز ورود به مدت ۹۰ روز صادر می‌شود. این نوع ویزا بنا به شرایط زیر برای ورود شخص به خاک اوکراین صادر می‌شود:

اشتغال،تحصیلات ،مشارکت در پروژه های بین المللب و کمک فنی ،استخدام در دفاتر نمایندگی مشاغل خارجی در اوکراین و….

ویزای دانشجویی اوکراین

دانشجویانی که مایل به ثبت نام در موسسات آموزشی و تحصیل در اوکراین هستند، ملزم به درخواست برای ویزای تحصیلی اوکراین اند که از طریق مراجعه به کنسولگری با ارائه فرم اصلی دعوت نامه ارسال شده از سوی موسسه آموزشی، قابل اخذ می‌باشد. پس از بررسی شرایط و درصورت تایید مدارک توسط سفارت اوکراین، ویزای تحصیلی شما حداکثر تا ۱۵ روز صادر می‌شود. ممکن است سفارت، مدارک دیگری یا حتی مصاحبه حضوری از متقاضی درخواست کند

ویزای کاری اوکراین

برای درخواست ویزای اشتغال و کار در اوکراین، ابتدا متقاضی باید مجوز کار در این کشور را که توسط یک کارفرمای اوکراینی و به نام شخص که توسط مقامات دولت اوکراین صادر شده است، به کنسولگری ارائه دهد. یا اگر فردی قصد کار در شعبه یک شرکت خارجی در اوکراین را دارد، باید فرم دعوتنامه از شعبه شرکت یا تأییدیه وزارت توسعه اقتصادی و تجارت اوکراین را به سفارت این کشور ارائه دهد

ویزای اوکراین شینگن است؟

خیر

آیا با ویزای شنگن می‌شود وارد اوکراین شد؟

خیر

کشور اوکراین یکی از کشورهای بلوک شرق اروپا است که سال‌هاست رویای پیوستن به پیمان شینگن را در سر داشته. متأسفانه فعلا کشور اوکراین بخشی از معاهده شینگن نیست، بنابراین نمی‌توان از ویزای شینگن بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی عضو این معاهده برای ورود به این کشور استفاده کرد

الان فقط اتباع اوکراینی با داشتن پاسپورت بیومتریک می‌توانند به مدت ۳ ماه در محدوده شنگن تردد کنند ! برای ورود به محدوده شنگن نیازی به پرداخت پول ندارند !! ولی برای کار در اتحادیه اروپا باید ویزای کار بگیرند !
مثل ایران و ترکیه ! که دارنده پاس ایرانی نیازی به ویزا برای ترکیه ندارد ، ولی اگر بخواهد در ترکیه کار کند باید ویزای کار ترکیه را بگیرد !!
طبق بررسی هایی که انجام شده بنظر اوکراین در سال ۲۰۲۵ وارد اتحادیه اروپا می‌شود !

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 7 =