ویزای دبی در شرایط کرونا

0

در شرایط فعلی با وجود ویروس کرونا اکثر پروازها یا کنسل شده اند یا با شرایط بسیار سخت انجام میشوند در این مطلب در تور فارسی نحوه گرفتن ویزای دبی در شرایط کرونا را بررسی میکنیم .

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و برخی از ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند.

استفاده از ماسک برای ورود به فرودگاه‌ها و هواپیماها برای تمام مسافران الزامی است.

طبق اعلام وزارت بهداشت جمهوری ترکیه مسافرانی که قصد سفر در مسیرهای داخلی ترکیه را دارند می‌بایست قبل از سفر نسبت به دریافت HES کد اقدام نموده و این کد را همراه خود داشته باشد.

قوانین پروازهای ورودی به ایران:

محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند وضع شده ‌است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر

کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزرات بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.
در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی می‌باشد.
تا اطلاع ثانوی مسافرین با پاسپورت کشور روسیه مجاز به سفر به کشور ایران نخواهند بود مگر اینکه اقامت ایران را داشته باشند.

در حال حاضر سفارت دبی مسئولیت صدور ویزای دبی را به عهده نخواهد داشت. به همین منظور مسافران برای دریافت ویزای توریستی دبی می‌توانند از طریق هواپیمایی امارات اقدام نمایند. برای ثبت درخواست صدور ویزای دبی توسط هواپیمایی امارات باید پیش از ارسال درخواست، فرم سلامت و فرم تعهدنامه قرنطینه را تکمیل نمایید.

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای دبی:

یک قطعه عکس رنگی
کپی رنگی از گذرنامه( پاسپورت باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد.)
فرم اصلی درخواست ویزا (به زبان عربی یا انگلیسی)
کپی بلیط خریداری شده برای سفر به امارات
کپی کارت ملی
شرایط و قوانین هواپیمایی امارات برای درخواست صدور ویزای دبی
مسافران هنگام درخواست ویزا به هواپیمایی امارات باید هزینه درخواست صدور ویزا را پرداخت نمایند.
مسافرینی که از طریق هواپیمایی امارات برای درخواست صدور ویزای دبی اقدام می‌نمایند حتما باید بلیط خود را از این شرکت هواپیمایی خریداری کرده باشند.
در صورت کنسلی، هزینه درخواست صدور ویزا غیر قابل بازگشت است.
در صورتی که درخواست صدور ویزا توسط دولت امارات پذیرفته نشود، بلیط هواپیمایی که مسافر از هواپیمایی امارات خریداری کرده است غیر قابل استرداد خواهد بود.
فرایند صدور ویزای دبی حداقل ۳ الی ۴ روز کاری به طول می‌انجامد.
مسافران پس از دریافت ویزای امارات می‌توانند حداکثر به مدت ۳۰ روز از تاریخ صدور ویزا در امارات اقامت داشته باشند.
مدت اعتبار تمامی ویزاهای صادر شده برای ورود به امارات، ۶۰ روز از تاریخ صدور ویزا است.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات