ویزای گرجستان برای افغانها

2

در این مطلب در تور فارسی توضیحاتی درباره چکونگی اخذ ویزای گرجستان برای افغانها برای شما آماده کرده ایم .

مهاجرت اتباع افغانستان طی سال های اخیر با رشد بیشتری مواجه بوده است .

مهاجرت به گرجستان برای اتباع افغانستان از طریق چه روش هایی امکان پذیر است؟
هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور گرجستان چه مقدار می باشد؟
آیا امکان پناهندگی به گرجستان برای اتباع افغانستان وجود دارد؟

روش ها و شرایط مهاجرت اتباع افغانستان به گرجستان

گرجستان در قاره آسیا و اروپا و در همسایگی کشورهای ترکیه، ارمنستان و آذربایجان واقع شده و جمعیتی بالغ بر ۳.۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت گرجستان شهر تفلیس می باشد که در عین حال بزرگترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. زبان رسمی کشور گرجستان گرجی بوده اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد. اکثریت مردم این کشور از نژاد گرجی می باشند و آذربایجانی های این کشور در جایگاه دوم قرار دارند. ادبیات، هنر، سینما، موسیقی و رقص از بخش های اصلی فرهنگ مردم گرجستان می باشند که زندگی در این کشور را جذاب تر کرده اند.

در گذشته و پیش از استقلال گرجستان از اتحاد جماهیر شوروی، اقتصاد این کشور یکی از اقتصادهای سرآمد در بین کشورهای اتحادیه بود اما پس از استقلال با رکود شدیدی رو برو شد. در طی سالیان اخیر گرجستان توانسته بخش زیادی از رکود ذکر شده را جبران کند و به پیشرفت های بزرگ اقتصادی دست یابد. نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر با کاهش چشم گیری رو به رو بوده و در سال ۲۰۱۸ این رقم، ۱۲.۷% گزارش شده است اما با این وجود در مقایسه با کشورهای دیگر نرخ بیکاری در این کشور هم چنان بالا می باشد و همین موضوع مهاجرت کاری به گرجستان را با مشکل رو به رو کرده است. امروزه عده زیادی از افراد، به خوصوص ساکنین کشورهای همسایه گرجستان، اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. مهاجرت به گرجستان از روش های زیر برای اتباع افغانستان امکان پذیر است:

مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی
مهاجرت کاری
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان
مهاجرت از طریق ازدواج

بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی اتباع افغانستان به گرجستان

امکان مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه های گرجستان نیز برای اتباع افغانستان امکان پذیر می باشد. مهاجرت تحصیلی به گرجستان به دو صورت امکان پذیر است؛ فرد می تواند در کشور خود تقاضای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور را ارائه دهد و یا به طور کوتاه مدت وارد این کشور شده و سپس جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهد. هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان بسیار پایین بوده که این مورد یکی از مزیت های تحصیل در این کشور بشمار می رود. با تحصیل در دوره کارشناسی طی ۴ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکتری ۵ سال، مدرکی دارای اعتبار در سطح بین المللی به دانشجویان ارائه می شود. تحصیل در دانشگاه های این کشور به دو زبان گرجی و انگلیسی امکان پذیر است که این موضوع تحصیل در این کشور را آسان تر کرده است.

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی این کشور، افراد باید جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور گرجستان اقدام کنند. مدارکی که باید طی این مدت ارائه شوند به شرح زیر است:

پاسپورت با اعتبار بالای ۶ ماه
نامه اخذ پذیرش از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های این کشور
گواهی عدم سوسابقه پیشین
گواهی سلامت
مدرک اثبات توانایی تمکین مالی
عکس ۶ در ۴
ترجمه ریز نمرات و مدارک تحصیلی مقطع قبلی
مدرک زبان جهت تحصیل در کورس اخذ شده
شناسنامه و کارت ملی
با تحصیل در این کشور و سپس اشتغال پس از فارغ التحصیلی، می توان با دریافت ویزای کاری این کشور نسبت به دریافت اقامت آن اقدام نمود.

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

همان طور که ذکر شد، یکی از راه های مهاجرت به گرجستان برای اتباع افغانستان اقدام از طریق ازدواج است. دولت این کشور به کسانی که با یک گرجی ازدواج می کنند اجازه ارائه درخواست جهت اخذ اقامت دائم و همین طور ویزای ازدواج را تحت شرایط خاصی داده است. اولین نکته جهت مهاجرت از این طریق به کشور گرجستان، اثبات عدم صوری بودن ازدواج طرفین است که با ارائه مدارکی که نشان دهنده آشنایی قبلی باشند امکان پذیر است؛ معمولا افراد با عکس و فیلم هایی که طی دوران آشنایی شان با یکدیگر گرفته اند واقعی بودن ازدواج خود را اثبات می کنند.

همچنین اگر زوج دارای فرزند باشند، سخت گیری های کمتری در خصوص اثبات واقعی بودن ازدواج اعمال می شود. شرط دوم جهت مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج، اصبات توانایی تمکن مالی است. توان مالی فرد جهت پرداخت هزینه های مربوط به زندگی و هم چنین مسکن، یکی از مهم ترین موارد هنگام ارائه درخواست جهت اخذ ویزای ازدواج این کشور است. پس از گذشت مدتی از ازدواج دو طرف، فرد خارجی می تواند جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را ارائه نماید.

مهاجرت اتباع افغانستان به گرجستان از طریق پناهندگی

با توجه به هزینه بر بودن مهاجرت از طریق راه های دیگر، عده زیادی از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی را انتخاب می کنند. به طور کلی پناهندگی یک از سخت ترین روش های مهاجرت می باشد و برای افرادی که از این مشکلات آگاهی نداشته باشند اقدام از این طریق می تواند بسیار مشکل ساز شود. در این روش افراد بعد از ورود به کشور گرجستان درخواست خود را جهت پناهندگی به ابن کشور ارائه می دهند تا پرونده آنان بررسی شود. طی این مدت که ممکن است حتی تا سال ها طول بکشد، افراد با شرایط بسیار دشواری زندگی می کنند و بودجه قابل توجهی که بتوانند با آن گذران زندگی کنند به آنان تعلق نمی گیرد.

مطلب هدیه تورفارسی: فنگ شویی در سرویس بهداشتی

اشتراک
اطلاع از
guest
2 نظر
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات
محمد امین
محمد امین
6 ماه گذشته

ویزای گرجستان برای افغان ها قیمت چند است

جلال ترابی
جلال ترابی
5 ماه گذشته
پاسخ دادن به  محمد امین

سلام
میتونید تو گوگل سرچ بزنید و شرکت های ارائه دهنده را ببینید