لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان ۲۰۲۳

0

یکی از مهم ترین دغدغه های مسافران هنگام برنامه ریزی برای سفرهای خارجی، اخذ ویزا است. در این مقاله با تورفارسی همراه شوید تا با لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۳ را آشنا شوید .

متاسفانه تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان محدود است و معمولا کشورهای جهان اول مانند کشورهای اتحادیه اروپا و یا کانادا و آمریکا به سختی به شهروندان ایرانی ویزا می دهند و ایرانی ها مجبور میشوند کشورهایی را برای سفر انتخاب کنند که بدون ویزا میتوانند به آنها سفر کنند.

همانطور که می دانید سفر یکی از لازمه های زندگی است و انسان با هر سفری که انجام می دهد، تجربیات تلخ و شیرینی کسب می کند که همگی ارزشمند هستند.

ایرانیان در سال ۲۰۲۳ می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۷ کشور در سرتاسر جهان سفر کنند. دارندگان پاسپورت ایرانی در نظر داشته باشند که  میتوانند ویزای الکترونیکی یا e-visa سی کشور و همچنین ۲۱ ویزا در بدو ورود،Visa On Arrival دریافت نمایند.

شخص دارای پاسپورت ایرانی بدون ویزا می‌توانند به ۲۲ درصد از ۲۲۷ کشور و منطقه در سرتاسر گیتی سفر کنند. نکته جالب آن است که بدانید که این کشورها، تنها ۱۱.۲ درصد از محبوبیت سفرهای بین المللی در جهان را شامل میشوند.

کشورهای بدون ویزا و ارزش پاسپورت ایرانی

از دلایلی که تعداد کشورهایی که ایرانیان بدون ویزا میتوانند به آن سفر کنند، اینقدر کم است را میتوان سفر بدون بازگشت تعداد بسیاری از هموطنانمان دانست. اتفاقی که در سال های اخیر بسیار رخ داده است. این مسئله منجر به آن شده است که اکثر کشورهایی که در آنها امکان ماندن و پناهنده شدن وجود دارد،سختگیری نسبت به ایرانیان برای صدور ویزا نشان دهند.

تعداد زیادی از ماها عاشق مسافرت و جهانگردی هستیم و یکی از آرزوهایمان امکان دیدن نقاط و مکان های گردشگری و زیبای دنیا است ولی این مسئله باعث شده است تا نتوانیم به این آرزو دست یابیم.

اما بیایید دقیق تر به کشورهای بدون ویزا نگاه کنیم. اکثر این کشورها از آن دسته از کشورهایی هستند که با ایران روابط دیپلماتیک خوبی دارند.متاسفانه تعدادی از این کشورها از ارزش بالایی در صنعت توریسم برخوردارد نیستند.

گذرنامه

با ارزش ترین پاسپورت های جهان ۲۰۲۲

طبق آمار کشور ژاپن در سال ۲۰۲۲میلادی، قوی ترین پاسپورت را در جهان دارا میباشد و تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان ژاپنی ۱۹۲ کشور می باشد.رتبه دوم متعلق به دو کشور محبوب آلمان و کره جنوبی میباشد.این دو کشور در طی چند سال اخیر به رشد قابل توجهی در زمینه قدرت و ارزش پاسپورت دست یافته‌اند.امروزه شما با داشتن پاسپورت آلمانی و کره‌ای امکان آنرا دارید که به بیش از ۱۹۰ کشور در دنیا بدون آنکه نیازی به اخذ ویزا داشته باشید،سفر کنید. رشد مشهودی در زمینهٔ ارزش و قدرت پاسپورت داشته اند به طوری که با داشتن پاسپورت این کشورها  امکان سفر به ۱۹۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا را خواهید داشت.

تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان سنگاپوری ۱۹۰ و برای شهروندان کره جنوبی و آلمان ۱۸۹ کشور می باشد. دیگر پاسپورت های قدرتمند جهان به ترتیب عبارتند از :

اسپانیا
لوکزامبورگ
دانمارک
سوئد
فرانسه
سوئیس
پرتغال
هلند
ایرلند
اتریش
و تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان اروپایی بسیار زیاد و بالغ بر ۱۸۰ کشور می باشد، علاوه بر این کشورها پاسپورت ایالات متحده و بریتانیا نیز بسیار قدرتمند و در رتبه هشتم جهان قرار دارند و شهروندان این دو کشور به راحتی و بدون ویزا می توانند به ۱۸۴ کشور دنیا سفر کنند.

شهروندان این دو کشور می توانند به مدت ۹۰ روز بدون ویزا در خاک یکدیگر اقامت داشته باشند و برای اقامت بیشتر باید ویزا دریافت کنند.

سایر کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان عبارتند از:

ارمنستان با اقامت ۹۰ روز
دومینیکا ۲۱ روز
اکوادور ۹۰ روز
گرجستان ۴۵ روز
هائیتی ۹۰ روز
مالزی ۱۴ روز
ایالات فدرال میکرونزی ۳۰ روز
نیکاراگوئه ۹۰ روز
ونزوئلا ۱۵ روز
زیمباوه ۹۰ روز
آنتیگوآ و باربودا ۳۰ روز
گابن
کنیا ۹۰ روز
لسوتو،
سنت کیتس و نویس
سائوتومه و پرنسیپ
زامبیا
سریلانکا
لبنان یک و دو ماهه
سوریه ۹۰ روز
تاجیکستان ۴۵ روز با ورود به فرودگاه شهر دوشنبه
تووالو ۳۰ روز
اوگاندا با درخواست آنلاین
تانزانیا ۹۰ روز
بولیوی ۳۰ روز
تیمور شرقی ۳۰ روز
توگو ۷ روز
لائوس ۳۰ روز
کامبوج ۳۰ روز
ماداگاسکار ۹۰ روز
کیپ ورد
گینه بیسائو ۹۰ روز
مجمع‌الجزایر قمر
ساحل عاج
جیبوتی
مالدیو ۳۰ روز
موریتانی
موزامبیک ۳۰ روز
نپال ۹۰ روز
پالائو ۳۰ روز
ساموآ ۶۰ روز
آذربایجان ۳۰ روز
مجمع الجزایر سیشل ۹۰ روز
عمان ۳۰ روز
رواندا
ماکائو
سومالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =