لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان ۲۰۲۰

0

یکی از دغدغه های سفر اخز ویزا است با تورفارسی همرا شوید تا لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در سال ۲۰۲۰ را آشنا شوید .

تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان محدود است و معمولا کشورهای جهان اول مانند کشورهای اتحادیه اروپا و یا کانادا و آمریکا به سختی به شهروندان ایرانی ویزا می دهند و ایرانی ها بالاجبار کشورهای بدون ویزا را برای مسافرت انتخاب می کنند.

همانطور که می دانید سفر یکی از لازمه های زندگی است و انسان با هر سفری که انجام می دهد، تجربیات تلخ و شیرینی کسب می کند که همگی ارزشمند هستند.

 

کشورهای بدون ویزا و ارزش پاسپورت ایرانی

یکی از دلایل اینکه تعداد کشورهای بدون ویزا برای ایرانی ها بسیار کم است، سفر بدون بازگشت بسیاری از ایرانی ها است و در سال های اخیر این اتفاق بسیار رخ داده و به همین دلیل بیشتر کشورهایی که امکان ماندن و پناهنده شدن در آنها وجود دارد خیلی سخت به ایرانی ها ویزا می دهند.

بسیاری از افراد عاشق مسافرت و جهانگردی هستند و هیچ هدفی به جز دیدن نقاط مختلف دنیا را ندارند ولی به خاطر همین موضوع این دسته از افراد نیز چوب سوء استفاده سایرین را می خورند.

کشورهای بدون ویزا آن دسته از کشورهایی هستند که یا با ایران روابط دیپلماتیک بسیار خوبی دارند و یا ارزش سفر کردن را ندارند و این موضوع کمی ناراحت کننده است که ایرانی ها تنها برای یک لیبل که همان ویزا باشد باید مراحل سخت و پر هزینه ای را پشت سر بگذارند و در نهایت در برخی مواقع ویزا هم دریافت نمی کنند.

البته افرادی که تمکن مالی خوبی دارند به راحتی می توانند به همه کشورهای بدون ویزا و یا با ویزا سفر کنند ولی افرادی که حساب های بانکی پر و پیمانی برای عبور از مراحل اخذ ویزا ندارند باید به سفرهای داخلی و یا نهایتا کشورهای بدون ویزا در منطقه رضایت بدهند.

لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان 2020

با ارزش ترین پاسپورت های جهان

طبق این آمار کشور ژاپن در حال حاضر قوی ترین پاسپورت را در جهان دارد و تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان ژاپنی ۱۹۱ کشور می باشد، همچنین پاسپورت کشور سنگاپور در رده دوم و آلمان و کره جنوبی در رتبه سوم جهان قرار گرفتند.

تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان سنگاپوری ۱۹۰ و برای شهروندان کره جنوبی و آلمان ۱۸۹ کشور می باشد. دیگر پاسپورت های قدرتمند جهان به ترتیب عبارتند از :

اسپانیا
لوکزامبورگ
دانمارک
سوئد
فرانسه
سوئیس
پرتغال
هلند
ایرلند
اتریش
و تعداد کشورهای بدون ویزا برای شهروندان اروپایی بسیار زیاد و بالغ بر ۱۸۰ کشور می باشد، علاوه بر این کشورها پاسپورت ایالات متحده و بریتانیا نیز بسیار قدرتمند و در رتبه هشتم جهان قرار دارند و شهروندان این دو کشور به راحتی و بدون ویزا می توانند به ۱۸۴ کشور دنیا سفر کنند.

شهروندان این دو کشور می توانند به مدت ۹۰ روز بدون ویزا در خاک یکدیگر اقامت داشته باشند و برای اقامت بیشتر باید ویزا دریافت کنند.

سایر کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان عبارتند از:

ارمنستان با اقامت ۹۰ روز
دومینیکا ۲۱ روز
اکوادور ۹۰ روز
گرجستان ۴۵ روز
هائیتی ۹۰ روز
مالزی ۱۴ روز
ایالات فدرال میکرونزی ۳۰ روز
نیکاراگوئه ۹۰ روز
ونزوئلا ۱۵ روز
زیمباوه ۹۰ روز
آنتیگوآ و باربودا ۳۰ روز
گابن
کنیا ۹۰ روز
لسوتو،
سنت کیتس و نویس
سائوتومه و پرنسیپ
زامبیا
سریلانکا
لبنان یک و دو ماهه
سوریه ۹۰ روز
تاجیکستان ۴۵ روز با ورود به فرودگاه شهر دوشنبه
تووالو ۳۰ روز
اوگاندا با درخواست آنلاین
تانزانیا ۹۰ روز
بولیوی ۳۰ روز
تیمور شرقی ۳۰ روز
توگو ۷ روز
لائوس ۳۰ روز
کامبوج ۳۰ روز
ماداگاسکار ۹۰ روز
کیپ ورد
گینه بیسائو ۹۰ روز
مجمع‌الجزایر قمر
ساحل عاج
جیبوتی
مالدیو ۳۰ روز
موریتانی
موزامبیک ۳۰ روز
نپال ۹۰ روز
پالائو ۳۰ روز
ساموآ ۶۰ روز
آذربایجان ۳۰ روز
مجمع الجزایر سیشل ۹۰ روز
عمان ۳۰ روز
رواندا
ماکائو
سومالی
که البته بیشتر این کشورها مشروط بر درخواست ویزای آنلاین یا الکترونیک اجازه ورود به خاک کشورشان را به ایرانی ها می دهند و برخی دیگر نیز در بدو ورود به خاکشان برای شهروندان ایرانی ویزای فرودگاهی صادر می کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات